Haber

78 tane eşi var! Çocuklarının sayısını bilmiyor

İsa Mesih’in Son Gün Azizleri’nin Fundamentalist Kilisesi (FLDS) olarak bilinen bir kilise kuran Warren Jeffs, mormonizmi sabunuyordu. Tanrı ile aralarında bir anlaşma olduğunu iddia eden Jeffs, çiftliğindeki üyeleriyle beraber özel bir dini ritüelin parçası olduğunu iddia ediyordu. Jeffs, 2002 yılındaki ölümünden yaklaşık 15 yıl önce tarikatı yöneten babası Rulon T. Jeffs’in yerine geçti.

'Sahte peygamber'le ilgili skandal gerçek: 78 tane eşi vardı! Çocuklarının sayısını bilmiyor - Resim : 1

Jeffs’in Colorado City bölgesindeki Utah-Arizona sınırında bulunan çiftliğinde büyüyen oğlu Wendell Jeffson, cinsel istismar suçundan müebbet hapis cezasını çeken babasının evindeki hayatından söz etti.

'Sahte peygamber'le ilgili skandal gerçek: 78 tane eşi vardı! Çocuklarının sayısını bilmiyor - Resim : 2

“HER ŞEYİ KONTROL EDİYORDU”

Yaşadıkları evde her şeyin babasının kontrolünde olduğundan söz eden Jeffson, “Warren Jeffs, yediğiniz şeylerden giydiğiniz şeylere ve düşündüğünüz şeylere kadar her şeyi kontrol etti. Müzik dinlemek, internete girmek ya da film izlemek tamamen yasaktı. Sadece maruz kalmamızı istediği şeylere maruz kaldığımız bir ortam yarattı. Dış dünyayı her açıdan görme şeklimiz üzerinde kontrolü vardı. Her şeyi kontrol ediyordu” dedi.

Babasının devamlı olarak yeni kişilerle evlendiğinden söz eden Jeffson, “15 yaşındaki annelerle büyüdüm. Babam 12 yaşındaki kız çocuklarıyla evleniyordu. Bana onların annem olduğunu söylüyordu ama benden o kadar büyük değillerdi” diye konuştu.

'Sahte peygamber'le ilgili skandal gerçek: 78 tane eşi vardı! Çocuklarının sayısını bilmiyor - Resim : 3

78 TANE EŞİ VAR!

Çok eşliliği destekleyen ve normalleştiren bu tarikatta Warren Jeffs’in bazıları 12 yaşında olan çocuklarla yaptığı evlilikleri bile normal olarak kabul edildi. 78’den fazla eşi olduğu düşünülen Warren Jeffs tüm ‘eşlerini’ ise tarikatın yerleşkesine hapsetti. Yalnızca 54 tanesinin 17 yaşından büyük olduğu belirtilen bu kadınların durumu tarikata mensup olmanın bir parçası olarak sayıldı.

HAYATI BELGESEL OLUYOR

Reşit olmayan kızların manevi duygularını sömürerek onlarla evlenen pedofil tarikat lideri Warren Jeffs’in karanlık hayatının detayları belgesele dönüştürüldü. Dünyaca ünlü bir dijital platformda yayınlanacak belgeselde Jeffs’in kendi kendini ‘peygamber’ ilan etmesinden, 1990’lardan beri yüzlerce kadını katı kurallarıyla tutsak etmesi ve onlarca genç kızla evlenmesine kadar tüm ayrıntılar yer alacak.

Kaynak: Haber Global

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu