Haber

BTS, solo projelerine ağırlık vermek için grup çalışmalarına ara veriyor

Dünyaca ünlü müzik grubu BTS, solo projelerine ağırlık verebilmek için grup çalışmalarına bir süre ara verdiğini ancak bunun tamamen bir ‘ayrılık’ olmadığını söyledi. BTS grubu, yaşları 24 ile 29 arasında değişen erkek üyelerden oluşuyor. 

Grup, yıldönümlerini kutlayan televizyonda yayınlanan bir akşam yemeği sırasında hayranlarına uzun bir ara vermeye ve solo projelere devam etmeye karar verdiklerini bildirdi.

Grup üyesi Jimin, grubun “zor bir süreçten” geçtiğini söyledi. Jimin ayrıca “Kimliğimizi bulmaya çalışıyoruz ve bu yorucu ve uzun bir süreç” dedi.

BBC News’te yer alan habere göre, BTS, duyuruyu Salı günü, grubun geleceğinin masaya yatırıldığı yıllık FESTA yemeği sırasında yaptı.

Bir saatten fazla süren konuşmalarının tamamı resmi YouTube kanallarına yüklendi.

Konuşma sırasında RM, BTS olarak çok şey başarmış olsalar da, bireysel üyelerin birey olarak büyümeleri ve olgunlaşmaları gerektiğini söyledi.

“Her zaman BTS’in diğer gruplardan farklı olduğunu düşündüm ama K-pop ve tüm idol sisteminin sorunu, size olgunlaşmanız için zaman vermemeleri” dedi.

“Müzik üretmeye ve bir şeyler yapmaya devam etmelisiniz.”

Şarkıcı, şimdi BTS’in geleceğini bir grup ve birey olarak düşünmek için zaman ayırmak istediğini de sözlerine ekledi.

Jimin, “Ne olursa olsun hayranlarımızı düşünmeden edemiyoruz, hayranlarımız tarafından hatırlanan türden sanatçılar olmak istiyoruz” dedi.

“Sanırım bu yüzden şu anda zorlu bir süreçten geçiyoruz, kimliğimizi bulmaya çalışıyoruz ve bu yorucu ve uzun bir süreç.”

V, hayranlara grubun tamamen ayrılmadığını söyledi ve “daha sonra grup olarak tekrar bir araya geldiğimizde bu sinerjinin başka hiçbir şeye benzemeyeceğini” de sözlerine ekledi.

BTS GRUBU VE MÜZİK KARİYERİ

Yaşları 24 ile 29 arasındaki erkek üyelerden oluşan BTS, ilk EP’sini 2013’te yayınladı.

En büyük hitleri arasında Dynamite, Butter ve Coldplay işbirliği My Universe yer alıyor ve bunların tümü Birleşik Krallık single listesinde üç numaraya ulaştı.

BTS, müzik endüstrisi kuruluşu IFPI tarafından yakın zamanda derlenen bir listede 2021’in dünyanın en çok satan sanatçıları olarak seçildi.

 

 

Kaynak: Haber Global

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu