Haber

El Kaide’nin 2016’da kaçırdığı Avustralyalı doktor serbest kaldı

Avustralyalı Dr. Kennett Elliott, 40 yıl boyunca sağlık kliniği işlettiği Burkina Faso’dan 2016 yılında eşi Jocelyn ile El Kaide militanları tarafından kaçırılmış, Jocelyn üç hafta sonra serbest bırakılmış ancak Dr. Elliott, hapiste tutulmaya devam edilmişti. Avustralya Dışişleri Bakanı Penny Wong, bugün Dr. Elliott’un serbest kaldığını ve durumunun iyi olduğunu duyurdu.

Bakan Wong açıklamasında “Dr Kenneth Elliott’un Batı Afrika’da yedi yılı aşkın bir süre tutuklu kaldıktan sonra serbest bırakıldığını bildirmekten büyük memnuniyet duyuyorum. Dr Elliott güvende ve iyi, eşi Jocelyn ve çocukları ile yeniden bir araya geldi. Elliott ailesi gibi Avustralya Hükümeti de Dr. Elliott’un serbest bırakılması için yorulmadan çalıştı” ifadelerini kullandı.

Dr. Elliott’un ailesi ise 88 yaşındaki doktorun dinlenmeye ve gücünü toplamaya ihtiyacı olduğunu ifade edip “Avustralya Hükümetine ve serbest bırakılmasını sağlamak için zaman içinde dahil olan herkese teşekkürlerimizi sunuyoruz” açıklamasını yaptı.

Kaynak: DHA

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu