Haber

İngiltere savaşa mı giriyor? Genelkurmay Başkanı General Sir Patrick Sanders ilk konuşmasında 3. Dünya Savaşı uyarısı yaptı: Hazır olun

İngiltere savaşa mı giriyor? İlk konuşmasında 3. Dünya Savaşı uyarısı yaptı: Hazır olun

Rusya-Ukrayna savaşı devam ederken, İngiltere’nin en üst düzey generali General Sir Patrick Sanders, İngiltere ordusunun Ruslarla savaşmaya ve 3. Dünya Savaşı’nı kazanmaya hazırlanması gerektiğini söyleyerek dikkatleri üzerine çekti.

“RUS ORDUSUYLA SAVAŞMAYA HAZIR OLUN”

İngiliz Mirror gazetesinin haberine göre; İngiltere’nin yeni üst düzey generali Sir Patrick Sanders, askerlere, olası bir Üçüncü Dünya Savaşı’nda Rus ordusuyla savaşmaya hazırlanmaları gerektiği konusunda mesaj gönderdi. General Sanders, Rusya’nın Ukrayna’yı işgali “yeni bir güvensizlik çağına” yol açtığı için birlikleri “bir kez daha Avrupa’da savaşmaya” hazır olmaları gerektiği konusunda uyardı.

Gazete Sanders’ın savaş uyarısını “Yeni İngiltere Ordusu komutanı askerlere ‘3. Dünya Savaşı’nda Rusya ile savaşmaya hazır olun” başlığıyla verdi.

Sanders, Genelkurmay Başkanı olmasından bu yana yaptığı ilk konuşmada, “Artık müttefiklerimizle birlikte savaşabilecek ve savaşta Rusya’yı yenebilecek bir ordu oluşturmak için zorunluluk var. Orduyu bir kez daha Avrupa’da savaşmaya hazırlaması gereken nesil biziz” dedi.

“RUSYA’NIN UKRAYNA’YI İŞGALİ, TEMEL AMACIMIZIN ALTINI ÇİZİYOR”

“1941’den beri Avrupa’da kıtasal bir gücü içeren bir kara savaşının gölgesinde Ordunun komutasını üstlenen ilk Genelkurmay Başkanıyım. Rusya’nın Ukrayna’yı işgali, temel amacımızın altını çiziyor. İngiltere’yi karada savaşmaya ve savaşları kazanmaya hazır olacak şekilde korumak.” diye de ekledi.

Daha önce Kuzey İrlanda, Kosova, Irak ve Afganistan’daki operasyonlara komuta eden 56 yaşındaki general, orduyu modernize etme planlarını hızlandırma ve krizlere daha hızlı yanıt vermek için denizaşırı ülkelere daha sık konuşlanma sözü verdi.

Açıklama, Vladimir Putin’in İngiltere’nin Doğu Avrupa’daki NATO müttefiklerinden birine karşı bir saldırı başlatabileceğine dair artan korkuların ortasında geldi.

BM’ye göre, Rusya’nın işgalinin başladığı Şubat ayından bu yana 4.200’den fazla sivil öldürüldü ve 7 milyondan fazla insan ülkeyi terk etti.

 

Kaynak: Haber Global

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu