Haber

Lüksemburg ve Umman ile görüştü

İran Dışişleri Bakanı Filistin’de yaşanan son gelişmeler hakkında Lüksemburg ve Ummanlı mevkidaşlarıyla görüştü.

İran Dışişleri Bakanı Hüseyin Emir Abdullahiyan, Filistinli grupların İsrail’e karşı eylemlerinin işgale karşı koymak amacıyla yapıldığını ve uluslararası hukuka dayandığını ifade etti.

İran Dışişleri Bakanlığından yapılan yazılı açıklamaya göre, Abdullahiyan, Lüksemburg Dışişleri Bakanı Jean Asselborn ve Umman Dışişleri Bakanı Bedr bin Hamed el-Busaidi ile Filistin’deki gelişmelerle ilgili telefon görüşmeleri yaptı.

Abdullahiyan, Lüksemburglu mevkidaşı Asselborn ile görüşmesinde, Filistinli grupların İsrail’e karşı eylemlerinin işgale karşı koymak amacıyla yapıldığını ve uluslararası hukuka dayandığını ifade etti.

Asselborn ise Filistin ile İsrail arasındaki çatışmaların ve bölgedeki tansiyonun bir an önce sona erdirilmesini ve siyasi çözüme öncelik verilmesini umduklarını kaydetti.

Abdullahiyan’ın Ummanlı mevkidaşı Busaidi ile görüşmesinde ise iki bakan, başta kadın ve çocuklar olmak üzere Filistin halkına yönelik saldırıların derhal durdurulmasının ve Gazze Şeridi’ndeki ablukanın bir an önce kaldırılmasının önemini vurguladı.

İran ve Ummanlı bakanlar, Filistinlilere yönelik tehcir girişimine de sert şekilde karşı çıktıklarının altını çizdi.

MISIR, FİLİSTİN HALKINDA ÇİFTE STANDART UYGULANMAMASINI İSTEDİ

Mısır, İsrail’in Gazze Şeridi’ne yönelik saldırıları devam ederken, birçok dünya ülkesinin Filistin halkına ‘çifte standart’ uygulanmasını kınadı.

Mısır, Batı’nın Filistin halkına yönelik tutumunu eleştirerek uygulanan ‘çifte standart’ politikasını kınadı. 

 

Mısır, Gazze’deki insani krize değinerek, özellikle Batı ülkelerinin Filistin halkına yönelik tutumundan bahsetti. Mısır, Filistin halkına ‘çifte standart’ uygulanmamasını istedi. 

FİLİSTİNLİLERE ‘ÇİFTE STANDART’ UYGULANIYOR

Mısır, Filistinlilerin hayatının diğer insanların hayatından daha değersiz olmadığına dikkati çekerek Filistin halkına yönelik çifte standart uygulanmamasını istedi.

 

Kaynak: AA

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu