Haber

Ukrayna’nın korkutulması veya durdurulması imkansız

Zelenski: Ukrayna'nın korkutulması veya durdurulması imkansız

Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenski, gece saatlerde Telegram hesabından yaptığı görüntülü paylaşımında, Rus güçlerinin bu sabah Ukrayna’nın birçok bölgesindeki şehre düzenlediği saldırılara tepki gösterdi.

“RESTORASYON ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR”

Kiev’de sabah düzenlenen füze saldırıları sonucu hasar gören altyapının tamir çalışmalarını yapan iş makinalarının önünde açıklama yapan Zelenski, “Şu anda ülke genelinde restorasyon çalışmaları devam ediyor.” diye konuştu.

Rusya’nın, Ukrayna’nın şehirlerine toplam 84 seyir füzesi fırlattığını ve bunlardan 43’ünün Ukrayna Hava Savunma Sistemleri tarafından imha edildiğini kaydeden Zelenskiy, ayrıca Rusların gönderdiği İran üretimi 24 İHA’dan 13’ünün Ukrayna güçlerince vurulduğunu belirtti.

“UKRAYNA’NIN DURDURULMASI MÜMKÜN DEĞİL”

Zelenski, “Ve ondan sonra bile her on dakikada bir İran üretimi ‘Şahid’in (kamikaze İHA) vurulduğuna ilişkin bir mesaj alıyorum.” dedi.

Konuşmasında, “Ukrayna’nın korkutulması imkansız, sadece daha da birleşmesi mümkün.” ifadesine yer veren Zelenski, Rusya’nın, cephede başarısız olduğu için ülkesine yönelik “terör eylemleri” düzenlediğini savunarak sözlerini şöyle sürdürdü:

“Ukrayna’nın durdurulması mümkün değil. Şimdi de işgalciler savaş alanında bize karşı başarısızlar ve bu yüzden bu teröre başvuruyorlar.”

Ukrayna’da hava saldırısı tehlikesi sürdüğü için vatandaşlara dikkatli olmaları çağrısında bulunan Zelenskiy, savaşta kazanacaklarını söyledi.

Kaynak: AA

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu