Haber

Uydu görüntülerine göre Mariupol’de toplu mezarlar kazıldı!

Rus ordusu operasyon olarak adlandırdıkları işgale ilişkin açıklama yaptı. İkinci aşamada hedefin Donbas’ta ve Ukrayna’nın güneyinde ve Kırım’a geçiş bölgesinde kontrolün tamamen sağlanması olduğu belirtildi. Rusya Savunma Bakanlığı dün gece boyunca Ukrayna’ya ait 58 askeri hedefi vurduğunu duyurdu. 

Hayatını kaybedenler olduğu tahmin ediliyor. Rusya, kontrolü ele geçirdiği Mariupol’de Azovstal çelik Fabrikası’nı almaya çalışıyor. Fabrikaya sığınan yaklaşık bin sivil ve iki bina yakın asker var. İçeride ölü ve yaralılar olduğu belirtiliyor.

Bazı siviller çöken binaların enkazında sıkıştığını aktardı. Mariupol genelinde ise 100 binden fazla sivil var. Ukrayna Başbakan Yardımcısı İrina Vereşuk, bombardıman nedeniyle bugün Mariupol’den tahliye koridoru açılamadığını duyurdu. Uydu görüntülerine göre Mariupol’de toplu mezarlar kazıldı. Koruyucu kıyafet giyen ekipler ceset toplarken görüntülendi. Toplanan cesetler üzerinde z olan araçlara yerleştirildi. Cesetlerin nereye götürüldüğü bilinmiyor.

Kaynak: Haber Global

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu