Haber

Manson tarikatının müridi 53 yıl sonra serbest bırakıldı

Charles Manson’ın müritleri, ırklar arasında savaş başlatmak için 1969 yılında aralarında ünlü film yönetmeni Roman Polanski’nin hamile eşi Sharon Tate’in de bulunduğu 7 kişiyi bıçaklayarak öldürmüş ve cinayetlere karışanlar, ABD’nin California eyaletinde ömür boyu hapis cezasına çarptırılmıştı.

Yetkililer Charles Manson’un bizzat cinayetlere katılmasa da toplamda 35 cinayetten sorumlu olduğuna inandıklarını belirtmişti. Leslie Van Houten (73) ve diğer iki kadın mürit, Los Angeles’ta karı koca iki kişiyi bıçaklayarak öldürmüştü.

California Valisi Gavin Newsom, geçen hafta açıklama yaparak Manson’un müritlerinden biri olan ve cinayet suçuyla 19 yaşında girdiği hapishanede 53 yıldır cezasını çeken Leslie Van Houten’ın, şartlı tahliyesini ‘engellemeyeceğini’ duyurmuştu.

California Islah ve Rehabilitasyon Departmanı sözcüsü Mary Xjimenez, dün açıklama yaparak Van Houten’ın dün itibariyle ‘bir yıl sonra şartlı tahliye incelemesi ile en fazla üç yıllık bir şartlı tahliye süresi’ şartıyla serbest bırakıldığını duyurdu.

Kaynak: DHA

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu