Haber

New York metrosundaki saldırının görgü tanığı yaşananları anlattı

CNN’e konuşan görgü tanığı Yav Montano, Sunset Park’taki 36. cadde durağına gelmeden dakikalar önce tren trafiği nedeniyle trenin durduğunu ve o sırada aniden bir duman tabakasının vagonu sardığını anlatanan tanık “Havai fişek olduğunu düşündüm ama ardından silah sesleri duydum. Kendimi koltuklardan birinin arkasına sakadım. Yaşadıklarımı anlatacak bir söz yok” diye konuştu.

Üçüncü vagonun önünde olduğunu belirten tanık, “Her şey son vagonda oldu. Duman yükseldi ve herkes bundan etkilendi. Arka vagondakiler ön vagonlara doğru koşmaya başladı” dedi.

Yav Montano, “Yerde çok fazla kan vardı. Tek gördüğüm insanların birbirini çiğnemeseydi. Kilitli olan kapının önüne yığıldılar, panik oluştu. Tam o anda tren hareket etti ve istasyona geldi, kapılar açıldı ve herkes hızla vagonu terk etti” dedi.

Trende 40 ile 50 kişinin olduğu tahmininde bulunan Montano, yaşlı bir kadının saklanmasına yardım ettiğini söyledi, “‘Kadının çantasında biber gazı vardı, çıkarıp bana verdi ve yaklaşırsa kullan’ dedi. Telefonuyla olanları çekmeye çalıştı ancak yanındaki bir başka adam telefonu bırakmasını tavsiye etti.” diye konuştu.

 

Kaynak: Haber Global

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu