Haber

Roma’da sihirbaz Türk çıkınca, ortaya çıkan görüntüler viral oldu

Roma’da gösterilerini sergileyen sokak sihirbazının Türk olduğu, tesadüfi olarak yine Roma’da bulunan, başka Türklerin şans eseri birbirlerine denk gelmesiyle ortaya çıktı.

İtalya’nın başkenti Roma’da gezen Türkler sokak sanatçısının ilginç gösterisini görüntülerken şaşkınlıklarını ifade ederek kayıt altına aldılar. O anlarda sihirbazın da Türk çıkması ortaya güldüren manzaralar çıkarttı. O anlar sosyal medyada viral oldu.

Alaaddin’in lambasındaki cin kostümüyle kameraya yansıyan başarılı adamın performansını gördüklerinde şaşkınlıklarını gizleyemeyen Türk turistlerden biri “Tövbe tövbe” dedi ve şaşkınlığını dile getirdi.

O anlarda Türk turistler şoke oldu. Sanatçıdan beklenmedik bir şekilde “Merhaba hemşerilerim” demesiyle kahkahaya boğuldular.

ROMA

Roma, İtalya’nın başkenti ve en büyük şehri olarak bilinir. Aynı zamanda Lazio bölgesinin merkezi olan bu antik şehir, tarihi, kültürel ve sanatsal açıdan zengin bir mirasa sahiptir.

Roma, M.Ö. 8. yüzyılda Latium bölgesinde küçük bir yerleşim olarak kuruldu. Zaman içinde büyüyerek bir şehir devletine dönüştü. Roma İmparatorluğu, dünya tarihinde önemli bir etki bırakan büyük bir imparatorluktur. Milattan önceki dönemlerde Roma Cumhuriyeti, ardından Roma İmparatorluğu olarak varlığını sürdürdü.

Roma, antik dönemin en önemli kültür merkezlerinden biriydi. Sanat, mimari, edebiyat ve felsefe alanlarında birçok ünlü eser ve düşünürü bünyesinde barındırdı. Roma İmparatorluğu’nun zirvesinde, Colosseum, Pantheon, Forum Romanum ve birçok anıt gibi mimari harikalar inşa edildi.

Roma, aynı zamanda Katolik Kilisesi’nin merkezi olan Vatikan Şehri’ni de içerir. Aziz Petrus Bazilikası ve Vatikan Müzeleri gibi önemli dini ve kültürel mekanları barındırır.

Roma’nın sembolü haline gelen Colosseum, antik Roma’da gladyatör dövüşleri ve diğer eğlenceler için kullanılan devasa bir amfiteatrdır.

Antik Roma’da politik, ticaret ve sosyal etkinliklerin merkezi olan Forum Romanum, çeşitli tapınaklar, anıtlar ve diğer yapıları içerir.

Antik bir tapınak olan Pantheon, bugün hala ayakta duran en iyi korunmuş Roma yapılarından biridir. Özgün tasarımı ve kubbesiyle ünlüdür.

Orta Çağ’dan sonra, Rönesans döneminde Roma tekrar kültür ve sanatın merkezi haline geldi. Bu dönemde birçok sanat eseri ve yapı inşa edildi.

Günümüzde Roma, tarihî zenginlikleri, sanat ve kültür etkinlikleri, moda ve mutfak gibi birçok alanda dünya çapında tanınan bir şehirdir.

Roma, tarihi ve kültürel mirasıyla dünya genelinde turistlerin ilgisini çeken bir destinasyon olarak öne çıkmaktadır.

 

Kaynak: Haber Global

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu