Haber

Rusya yeni kıtalar arası füze sistemlerini görücüye çıkarıyor

Vatandaşlar, Patriot Park’ta düzenlenecek Army-2023 Uluslararası Askerî-Teknik Forumda, yeni nesil füze sistemleri Yars ve Avangard’ı ilk kez görebilecek.

Rusya Stratejik Füze Kuvvetleri (RVSN) komutanı General Sergey Karakayev tarafından yapılan açıklamada, Topol PGRK’nın geleneksel fırlatma bataryasının yanı sıra ilk kez Yars mobil füze sistemi için otonom fırlatıcı ve muharebe görev destek aracı gösterileceği belirtildi.

Karakayev, “Bu sergi, Stratejik Füze Kuvvetlerinin mobil grubunun yeniden silahlanmasının bir sembolü olacak” dedi.

Uzmanlar, Ukrayna kriziyle birlikte Rusya’nın Stratejik Füze Kuvvetlerini modernize ettiğine dikkat çekerek, Savunma Sanayi fuarında ilk kez sergilenecek mobil kıtalararası balistik nükleer füzelerin Rusya’nın stratejik füze kuvvetlerinin gelişiminde yeni bir aşamaya işaret edeceğini belirtiyor.

Bu yeni mobil silahlar, Rus ordusunu modernize etme ve savunma yeteneklerini güçlendirme programının bir parçası olarak hayata geçiriliyor.

Uluslararası Askeri Teknik Savunma Fuarı “ORDU-2023″, Moskova bölgesi, Kubinka şehrinde bulunan Patriot ordu parkında bugün açılıyor. Fuar, 20 Ağustos’a kadar devam edecek.

Kaynak: Ajans Bizim

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu