Haber

Trump, hakim karşısında! Tüm suçlamaları reddetti

Son dakika haberine göre, ABD’nin 45’inci Başkanı Donald Trump, kendisine yöneltilen 2016 Başkanlık seçimleri sırasında bir kadına “sus payı” ödediği suçlamalarını dinlemek için Manhattan Ceza Mahkemesi’ne geldi.

34 AYRI SUÇLAMA YÖNELTİLDİ

Yaklaşık 2 saat mahkemede kalan Trump’a, ABD basınına bilgi veren kaynaklara göre, 34 ayrı suçlama yöneltildi.

Suçlamalardan en az birinin “ağır suç” kapsamına girdiği, diğerlerinin de “sus payı ödemesi” ve bununla ilgili seçim kampanyası ile iş yeri kayıtlarında yapılan sahtekarlıkla ilgili olduğu kaydedildi.

Mahkemeden çekilen fotoğraflara göre, yanında 4 avukatı ile hakkındaki suçlamaları dinleyen Trump’ın, kendisine yöneltilen 34 suçlamayı da reddettiği bildirildi.

GÜVENLİK ÖNLEMLERİ ÜST DÜZEYDEYDİ

Mahkeme sonrasında Trump, yine yoğun güvenlik önlemleri altında özel uçağı ile Florida’daki malikanesine gitmek için LaGuardia havalimanına doğru yola çıktı.

Trump’ın bu akşam yerel saat ile 20.15 civarında Mar-a-Lago’da hakkındaki suçlamalarla ilgili açıklama yapması bekleniyor.

BİR SONRAKİ DAVANIN TARİHİ AÇIKLANDI

Yeni dava için tarih, 4 Aralık günü olarak belirlendi. Trump’ın avukatı, “Ortada federal bir suç yok, iddianame üzüntü verici.” şeklinde bir açıklama yaptı. Trump, başkan adaylığı döneminde aleyhinde çıkan olumsuz haberleri engellemekle de suçlandı.

BU, ABD TARİHİNDE BİR İLK

ABD’de 2024 başkanlık seçimlerine aday olan Trump, 18 Mart’ta Manhattan Bölge Savcısı’nca, yetişkin filmleri yıldızı Stormy Daniels’e 2016 Başkanlık seçimleri sırasında “sus payı” ödemesiyle ilgili yürütülen soruşturma sonucunda büyük jüri tarafından suçlanmıştı.

Suçlamalara “siyasi cadı avı” şeklinde tepki gösteren Trump, mahkemeye çıkmak için dün Florida’daki malikanesinden New York’a özel uçağı ile gelmişti.

Trump, Amerikan tarihinde kendisine yöneltilen suçlamalar nedeniyle hakim karşısına çıkan ilk eski başkan olarak kayıtlara geçti.

Kaynak: Diğer

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu