Haber

Ukrayna kendini savunmak için yeni kararlar aldı, hepsi hayata geçirilecek

Ukrayna Devlet Başkanı Zelenski: Ukrayna kendini savunmak için yeni kararlar aldı, hepsi hayata geçirilecek

Ukrayna lideri Zelenski, Rusya’nın ilhak kararının ardından yaptığı açıklamada, kendilerini savunmak için yeni kararlar aldıklarını ve bunların hepsinin uygulanacağını belirtti.

Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenski, “Ülkemizin doğusunda önemli sonuçlarımız var. Bugün Ukrayna kendini savunmak için kararlar aldı. Hepsi hayata geçirilecek” dedi.

Rusya’nın Ukrayna’daki Donetsk, Luhansk, Herson ve Zaporijya bölgelerini Rusya topraklarına katmasının ardından Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenski’den yeni bir açıklama geldi.

Zelenski, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Ülkemizin doğusunda önemli sonuçlarımız var. Bu konuda zaten yeterince kamu bilgisi var. Herkes Donetsk bölgesindeki Liman’da neler olduğunu duydu. Bunlar bizim için çok şey ifade eden adımlar” dedi.

“UKRAYNA KENDİNİ SAVUNMAK İÇİN YENİ KARARLAR ALDI”

Zelenski, Ukrayna’nın yeni savunma kararları aldığını belirterek, “Tüm topraklarımızı özgürleştirmeliyiz ve bu, uluslararası hukukun ve insani değerlerin Rusya kadar küstah bir devlet tarafından bile olsa hiçbir terör yanlısı devlet tarafından çiğnenemeyeceğinin en iyi kanıtı olacaktır. Bugün Ukrayna kendini savunmak için kararlar aldı. Hepsi hayata geçirilecek. Tek bir şey için çalışıyoruz. Zafer!” ifadelerini kullandı.

Kaynak: İHA

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu